Prezentacje i wystąpienia publiczne

Trener: 
Piotr Podgórski

Prezentacje i wystąpienia publiczne... czyli jak łatwo oczarować słuchaczy i dobrze się przy tym bawić?

Proszę, odpowiedz na proste pytanie. Jak często przeprowadzasz prezentację lub dokonujesz wystąpienia publicznego? Kiedyś krążyła anegdota, że jedna osoba to przechodzień, dwie osoby to grupa a trzy i więcej to tłum. Więc jak często dokonujesz wystąpienia publicznego?

Jeżeli iść tropem anegdoty to okaże się, że praktycznie zawsze, kiedy jesteś w bezpośrednim kontakcie z inną osobą. Pewnie w takiej sytuacji czujesz się komfortowa a może czasem wyjątkowo. Jednak, gdy tych osób przybędzie i masz do przekazania ważną treść, co wtedy czujesz?

Pewnie wiesz, lub nie, to teraz się dowiesz. Który ze strachów jest najsilniejszy wśród ludzi? Właśnie, drugie miejsce zajmuje strach przed lataniem wśród pracowników personelu lotniczego amerykańskich linii lotniczych. A miejsce pierwsze dzierży - i to niezależnie od szerokości geograficznej, wykonywanego zawodu, czasu i miejsca zdarzenia strach przed wystąpieniami publicznymi.

Pamiętasz spocone dłonie, trzęsące się nogi, suche gardło, sklejone usta, pustkę w głowie i co tam może się jeszcze przydarzyć. Teraz możesz zrobić to inaczej i cieszyć się już na samą myśl, że będziesz mógł stanąć przed tłumem (nawet większym niż trzy osoby, dużo większym) i zaprezentować, co tylko zechcesz.

Jeżeli myślisz, że to możliwe to najlepiej zapisz się na warsztat "Wystąpienia publiczne czyli jak łatwo oczarować słuchaczy i dobrze się przy tym bawić" Jeżeli uważasz, że to nie możliwe to może masz też chęć zapisać się lub chcesz jeszcze trochę się dowiedzieć i zdecydować się za chwilę.

Dobrze, wyszedłeś przed tłum i co dalej? Przecież nie wystarczy tam postać aby odnieść sukces - chociaż niektórzy mają wyjątkowe szczęście. Co zrobić dalej? Cóż, trzeba zacząć mówić. Ale co i jak?

Co mówić? A to już wiesz najlepiej. Jak mówić? To właśnie będzie na warsztacie. Co takiego warto zrobić aby słuchacze z zapartym tchem słuchali Ciebie od pierwszej do ostatniej chwili i chcieli jeszcze więcej. Jeden z mistrzów kina, Alfred Hitchcock powiedział, że film wtedy jest dobry, kiedy widz nie oderwie oczu od ekranu przez cały czas projekcji.

Wiesz, że możesz tak mówić, że słuchacz cały czas będzie Ciebie słuchał i chciał jeszcze więcej? I jeżeli chcesz dowiedzieć się jak to zrobić to zapisz się na warsztat "Wystąpienia publiczne, czyli jak łatwo oczarować słuchaczy i dobrze się przy tym bawić". Jednak, jeżeli wolisz podjąć decyzję za chwilę i przeczytać jeszcze więcej to dowiesz się o czym będzie warsztat.

Przez dwa dni nauczysz się tego, co już umiesz. Zaskoczony? Właśnie tak, umiesz to wszystko, czego się nauczysz jednak na warsztacie dowiesz się jak to wykorzystać, aby oczarować słuchaczy. Dowiesz się też jak jeszcze możesz wykorzystać tę wiedzę.

Będzie o tym jak zrobić aby sama myśl o wyjściu na scenę fascynowała i sprawiała przyjemność. Tak abyś potem chciał lub chciała zostać na scenie bez końca.

Dowiesz się też:

  • jak wejść na scenę, jak sobie scenę zorganizować i co takiego jest istotnego, aby oczarować publiczność.
  • jak rozpocząć wystąpienie, aby każdy słuchacz chciał Ciebie słuchać
  • jak konstruować przebieg wystąpienia, aby słuchacze wiedzieli, że treść jest specjalnie dla nich, mimo, że każdego z nich interesuje coś innego
  • jak możesz budować nastrój i wciągać słuchacza w treść Twojego wystąpienia
  • jak zakończyć swoje wystąpienie, aby wrażenie pozostało na zawsze wśród słuchaczy
  • jak dobrze się bawić w czasie wystąpienia publicznego i co tam takiego jest, że uczestnicy będą chcieli słuchać właśnie Ciebie

I zastanawiam się, czy już chcesz przyjść na warsztat "Wystąpienia publiczne, czyli jak łatwo oczarować słuchaczy i dobrze się przy tym bawić" czy może wolisz wpierw się zapisać i przyjść potem na warsztat. A ponieważ najlepiej uczyć się jak może ćwiczyć to czego się uczysz więc przygotuj się na wystąpienia publiczne, które Ty poprowadzisz, przez całe dwa dni. Stąd dla Twojego komfortu liczba miejsc na warsztacie będzie ograniczona.

Warszawa, 14 - 15 listopada 2009, 10:00 - 18:00

W cenie otrzymasz materiały szkoleniowe, certyfikat ukończenia warsztatu "Wystąpienia publiczne" oraz napoje i ciasteczka w czasie przerw kawowych.

Liczba miejsc ograniczona do 18: Ze względu na charakter warsztatu oraz wiele ćwiczeń liczba miejsc jest ograniczona do 18 dla Twojego komfortu i możliwości wykonania wszystkich zaplanowanych ćwiczeń.